wdmuchiwanie wełny celulozowej

Szybko, tanio i skutecznie, czyli jak ocieplić poddasze wełną celulozową

Zastosowanie wełny celulozowej pozwala na ocieplanie trudno dostępnych miejsc, do których nie da się dotrzeć innymi metodami.

Ponadto ocieplać możemy też miejsca wcześniej izolowane innymi materiałami, które jednak okazały się mało skuteczne, bez konieczności demontażu całej konstrukcji oraz generowania całego bałaganu po raz kolejny.

Wdmuchiwanie wełny celulozowej wymaga jedynie wywiercenia odpowiednich otworów, poprzez które następnie wprowadzany jest materiał termoizolacyjny. W ten sposób możemy wykonać ocieplanie ścian, ocieplanie dachu oraz ocieplanie trudno dostępnych miejsc.

jak ocieplić poddasze wełną

Materiał rozprowadzany jest równomiernie po całej powierzchni bez pozostawiania pustych przestrzeni, a upakowana ciasno struktura świetnie zabezpiecza przed zimnem pozwalając jednak ocieplanym ścianom lub poddaszom oddychać. Wełna celulozowa nie wypuszcza ciepła zimą i nie pozwala mu dostać się do środka budynku latem.

Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego odbywa się za pomocą wyposażonej specjalnie do tego celu maszyny, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią gęstość materiału zapobiegając tym samym tworzeniu się mostków termicznych i pustych miejsc.

Materiał izolacyjny pompowany jest pod ciśnieniem do węży, którymi transportowany jest do pustych przestrzeni budynku, tam zagęszczany dzięki czemu tworzy jednorodną i pozbawioną spoin warstwę izolacyjną. Aplikację materiału rozpoczynamy od najbardziej odległych obszarów, a kończymy w miejscu wprowadzenia węży aplikacyjnych. Jest to szczególnie ważne, gdy dostęp do ocieplanych przestrzeni jest utrudniony, tak jak niejednokrotnie ma to miejsce podczas ocieplania dachu czy ocieplania poddasza.

Do budynku wdmuchiwana jest taka ilość materiału, jaka dokładnie odpowiada warunkom konstrukcyjnym dzięki czemu praktycznie nie ma odpadów, a zastosowany materiał nie musi być transportowany ręcznie. Prawidłowo wykonane ocieplenie poddasza pozwala znacznie zaoszczędzić na wydatkach związanych z ogrzewaniem. Najlepiej wykonać ocieplanie poddasza wraz z ocieplaniem ścian zachowując przy tym ciągłość izolacji bez pozostawiania pustych przestrzeni. Można w ten sposób zaoszczędzić jeszcze więcej zarówno na ogrzewaniu jak i wygłuszaniu ścian ponieważ wełna celulozowa pochłania praktycznie wszystkie dźwięki.

Zobacz sam, jakie to proste, odwiedź nasz kanał na YouTube i obejrzyj przykładowe filmy z realizacji ocieplenia poddasza – Ciepłe Poddasze na YouTube.