Ocieplanie piwnicy – wybierz w tym celu wełnę celulozową
Piwnica w budynku może pełnić różne funkcje. Chcąc jednak wykorzystać ją w celu stworzenia pomieszczeń użytkowych, należy zastanowić się nad solidną termoizolacją tej części budynku (choć w innej sytuacji także konieczne jest chociaż ocieplanie stropu). W tym przypadku trzeba pamiętać o wyborze materiału, który charakteryzuje się szczególną odpornością na wilgoć. Specjaliści z firmy Ciepłe Poddasze z Białegostoku w realizacji tego typu zleceń stosują wełnę celulozową.

Celuloza do ocieplania piwnicy
Zapewniając efektywną termoizolację tej części domu, możemy przeznaczyć pomieszczenie do aranżacji standardowego pokoju dziennego lub – jeśli go w żaden sposób nie ogrzewamy – wygodnej spiżarni. Wełna celulozowa doskonale sprawdza się w tym zastosowaniu, gdyż ma wiele cennych zalet, ważnych zwłaszcza w przypadku ocieplania piwnicy. Zapewnia ochronę nie tylko przed nadmiernym wychłodzeniem lub nagrzaniem wnętrza, lecz także przed wspomnianą już wilgocią. Nawet w przypadku zalania pomieszczeń nie pozwala na rozwój grzybów i pleśni. Ponadto w warstwie izolacyjnej nie zagnieżdżają się gryzonie – myszy i szczury – ani insekty. Odpowiadają za to sole boru, które znajdują się w składzie produktu.
Co otrzymujesz wraz z ocieplaniem wełną celulozową?

KORZYSTNY MIKROKLIMAT
To szczególnie ważne w sytuacji, gdy piwnica pełni funkcję pokoju dziennego

ZAPOBIEGANIE POŻAROM
Wszystko za sprawą najwyższego stopnia niepalności celulozy

WYDAJNOŚĆ INSTALACJI GRZEWCZEJ
Ze względu na brak nieszczelności, czyli tak zwanych mostków cieplnych

OSZCZĘDNOŚCI
Niski koszt wełny celulozowej dodatkowo zachęca do jej wyboru

BEZSPOINOWA WARSTWA IZOLACJI
W tym przypadku nie układa się bowiem przyciętych elementów materiału

OCHRONA ŚRODOWISKA
Celuloza powstaje bowiem z makulatury, czyli z gazet poddawanych recyklingowi
Aplikacja wełny celulozowej
Przed rozpoczęciem prac konieczne jest ich dokładne zaplanowanie. Trzeba między innymi ustalić grubość warstwy materiału, biorąc pod uwagę spadki temperatur w danym pomieszczeniu. W przypadku dopiero powstających domów stosuje się zewnętrzne ocieplenie ścian, natomiast w już wybudowanych obiektach termoizolację wykonujemy wewnątrz piwnicy. Wykorzystujemy metodę tak zwanej izolacji obwodowej podziemnej części budynku, co pozwala wyeliminować mostki cieplne. Na efektywność warstwy termoizolacyjnej wpływa również fakt, iż materiał w sypkiej formie doskonale dopasowuje się do różnego rodzaju szczelin i wnęk, a także dokładnie otacza rury instalacyjne.
Ze względu na bezpieczny skład (brak włókien szklanych, formaldehydu i azbestu) celuloza nie stanowi zagrożenia dla osób realizujących montaż, a ponadto nie muszą oni stosować specjalnych masek, aby chronić drogi oddechowe. W żaden sposób nie wpływa na organizm człowieka, nie podrażnia i nie uczula. Wszystkie te zalety sprawiają, że mieszkańcy Białegostoku chętnie wybierają wełnę celulozową do ocieplania piwnicy, dachu oraz poddasza.
Ocieplanie piwnicy i innych pomieszczeń – oferta Ciepłe Poddasze
Osoby planujące montaż lub naprawę termoizolacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Aby omówić szczegóły współpracy, warto odwiedzić siedzibę przedsiębiorstwa w Białymstoku lub zadzwonić na zamieszczony na stronie internetowej numer telefonu. Wykwalifikowana kadra pracownicza firmy Ciepłe Poddasze udzieli fachowych porad i przekaże dodatkowe informacje na temat oferty. Nasi Klienci mają gwarancję sprawnej realizacji prac, indywidualnego podejścia oraz rozsądnej ceny.





