Kompleksowe ocieplanie domu

Wełna celulozowa do kompleksowego ocieplania domu

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów termoizolacyjnych, zatem wybór odpowiedniej opcji bywa problematyczny. W firmie Ciepłe Poddasze stawiamy na wełnę celulozową i często polecamy ją mieszkańcom Białegostoku. Warto zapoznać się z jej zaletami oraz możliwościami zastosowania, planując kompleksowe ocieplanie domu.

kompleksowe ocieplanie domu

Właściwości izolacyjne wełny celulozowej

Opisywany produkt doskonale sprawdza się do wykonywania termoizolacji budynków zarówno murowanych, jak i drewnianych. W obu przypadkach skutecznie zatrzymuje ciepło we wnętrzu, zapobiegając nadmiernemu wychłodzeniu i wysokim wydatkom na ogrzewanie. Kompleksowe ocieplanie domu wełną celulozową to dobre rozwiązanie również dlatego, że wspomniany materiał ma sypką formę, a aplikowany jest w miejsca docelowe za sprawą metody pneumatycznego wdmuchiwania. Dzięki temu wpasowuje się nawet w różnego rodzaju szczeliny, skosy, załamania i wnęki, które bywają szczególnie problematyczne podczas ocieplania poddasza. W tej części budynku inne popularne materiały, takie jak wełna mineralna oraz styropian, w wielu przypadkach okazują się nieskuteczne. Ich montaż niesie z sobą ponadto mnóstwo odpadów, ponieważ konieczne jest przycinanie elementów, przez co prace realizowane są znacznie wolniej. Celuloza natomiast w całości trafia do określonych miejsc, w wyniku czego możemy liczyć na oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Wełna celulozowa stanowi świetne rozwiązanie w przypadku wykonywania termoizolacji między innymi dachów, ścian, stropów i piwnic. Sprawdza się również do naprawy ocieplenia w sytuacji utraty jego funkcjonalności. W razie wystąpienia uszkodzeń mechanicznych lub innych usterek warto skontaktować się z pracownikami firmy Ciepłe Poddasze. Zlecenia w tym zakresie realizujemy na terenie Białegostoku i okolicznych miejscowości.

Dlaczego warto wybrać wełnę celulozową do kompleksowego ocieplania domu?

WYDAJNOŚĆ CIEPLNA

Zatrzymywanie ciepła zimą, niewpuszczanie go do wnętrza latem

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

Niższe wydatki na zasilanie instalacji grzewczej oraz klimatyzacji

DBANIE O ŚRODOWISKO

Wybór recyklingowanego materiału, którego produkcja wymaga małych nakładów energii

REDUKCJA HAŁASÓW

Wełna celulozowa zapewnia solidną izolację akustyczną w budynku

ROZWIĄZANIE NA LATA

Celuloza nie osiada nawet pomimo długiego czasu użytkowania

DYFUZJA PARY WODNEJ

We wnętrzu zachowany jest odpowiedni poziom wilgotności

Kompleksowe ocieplanie domu celulozą a bezpieczeństwo

Wybierając odpowiedni materiał termoizolacyjny, warto zwrócić uwagę nie tylko na współczynnik przenikania ciepła, lecz także na skład. Spośród dostępnych obecnie na rynku opcji celuloza wyróżnia się stuprocentową zawartością składników pochodzenia naturalnego. Do produkcji nie są stosowane zatem włókna szklane, azbest czy formaldehyd. Zamiast tego wykorzystuje się makulaturę, a więc poddane recyklingowi gazety, oraz kwas borny, którego cenne właściwości mogą zapewnić dodatkową ochronę przed pożarem. Podczas montażu nie jest konieczne stosowanie zabezpieczeń, na przykład specjalnych masek, a użytkując daną przestrzeń, nie odczujemy negatywnego wpływu obecności celulozy w warstwie termoizolacji. Produkt ten sprawdzi się do kompleksowego ocieplania domu nawet wtedy, gdy budynek zamieszkują alergicy, bowiem nie podrażnia, ani nie uczula.

Profesjonalny montaż materiału

Termoizolacja z wełny celulozowej stanowi inwestycję na lata. Chcąc mieć pewność jej efektywności, warto zlecić sprawdzonym wykonawcom aplikację produktu. Firma Ciepłe Poddasze od lat realizuje zlecenia dotyczące zarówno kompleksowego ocieplania domu, jak i jego poszczególnych części – na przykład piwnicy. Zapraszamy mieszkańców Białegostoku do nawiązania współpracy.