Ocieplenie stropodachu

Skuteczne ocieplanie stropodachu za pomocą ekologicznych metod

Wybór odpowiedniego materiału do ocieplania stropodachu nie jest łatwy, gdyż musi to być produkt, który szczelnie wypełni nawet trudno dostępne miejsca. W tej funkcji doskonale sprawdza się wełna celulozowa – nasi specjaliści z firmy Ciepłe Poddasze stosują ją do wykonywania termoizolacji w różnych budynkach ulokowanych na terenie Białegostoku oraz okolicznych miejscowości.

ocieplanie stropodachu

Zadbaj o środowisko

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się ekologiczne rozwiązania w budownictwie. Mowa tu jednak nie tylko o sposobach pozyskiwania energii cieplnej. Materiały przyjazne środowisku naturalnemu można wykorzystać także w celu wykonania termoizolacji. Do ocieplania stropodachu i innych części budynku (na przykład poddasza) warto wybrać wspomnianą już wełnę celulozową. W procesie produkcji wykorzystuje się makulaturę, a ponadto jej wytwarzanie wymaga małych nakładów energii. Decydując się na tę opcję, możemy zminimalizować negatywny wpływ na stan naszej planety oraz dołożyć swoją cegiełkę w procesie zapobiegania katastrofie klimatycznej.

Trzeba wspomnieć również o tym, że opisywany produkt jest w pełni recyklingowany, co oznacza, że można go ponownie wykorzystać do wykonania termoizolacji. Ta opcja okazuje się szczególnie przydatna w przypadku konieczności rozbiórki obiektu. Ekologiczny charakter wełny celulozowej nie jest jednak jej jedyną zaletą, o czym świadczy rosnące zainteresowanie tym materiałem między innymi na terenie Białegostoku. Zachęcamy, aby samemu przekonać się o korzyściach wynikających z ocieplania stropodachu celulozą – wystarczy skontaktować się z naszą kadrą pracowniczą z firmy Ciepłe Poddasze. Chętnie wyjaśnimy problematyczne kwestie, rozwiejemy ewentualne wątpliwości i omówimy szczegóły zlecenia, na przykład termin realizacji.

Co otrzymujesz wraz z ocieplaniem stropodachu wełną celulozową?

NIŻSZE RACHUNKI ZA OGRZEWANIE

Wszystko za sprawą braku tak zwanych mostków cieplnych

BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

Ze względu na zastosowanie materiału trudnopalnego (z klasy B-s2, d0)

OPTYMALNA WYDAJNOŚĆ CIEPLNA

Zatrzymywanie ciepła zimą i zapobieganie jego przedostawaniu się do wnętrza latem

BRAK ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA

Opisywany materiał nie uczula oraz nie zawiera szkodliwych włókien szklanych

IZOLACJA AKUSTYCZNA

Celuloza pochłania dźwięki, które dochodzą z zewnątrz, zapewniając ciszę w pomieszczeniach

POŻĄDANA WILGOTNOŚĆ W OBIEKCIE

Osiągnięta dzięki naturalnej cyrkulacji powietrza

Komfort cieplny przez cały rok

Ocieplanie stropodachu jest szczególnie ważne, gdyż ciepło przemieszcza się do góry i stamtąd w dużej mierze migruje na zewnątrz. Aby zapobiec jego utracie, należy zadbać o solidną warstwę izolacyjną w tej części budynku. Dzięki temu domownicy mają zapewniony cenny komfort, niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Zimą izolacja zatrzyma w pomieszczeniach powietrze ogrzane przez instalację grzewczą, a latem – zapobiegnie przedostawaniu się ciepła do wnętrza domu i wesprze wydajną pracę klimatyzacji. Te wszystkie korzyści sprawiają, że wełna celulozowa jest chętnie wybierana do ocieplania dachu, podłogi i ścian zarówno w prywatnych domach, jak i w budynkach firmowych.

Zapraszamy do kontaktu

Na efektywność izolacji wpływa nie tylko sam zastosowany materiał, lecz także sposób jego montażu. Aby mieć pewność, że prace związane z ocieplaniem stropodachu zostały zrealizowane w poprawny sposób, warto skorzystać z pomocy specjalistów z firmy Ciepłe Poddasze z Białegostoku. Zajmujemy się zarówno wykonaniem, jak i naprawą termoizolacji, a stosujemy przy tym sprawdzone metody oraz profesjonalne sprzęty.