Ocieplanie trudno dostępnych miejsc

Docieplanie trudno dostępnych miejsc z zastosowaniem celulozy

Wykonywanie termoizolacji domu niekiedy wiąże się z pewnymi niedogodnościami w przypadku zastosowania tradycyjnych materiałów takich jak styropian i wełna. Problematyczne bywa zwłaszcza docieplanie trudno dostępnych miejsc, gdyż wówczas poszczególne elementy należy docinać, co niesie z sobą konieczność poświęcenia większej ilości czasu, generowanie dodatkowych odpadów oraz strat materiałowych. W firmie Ciepłe Poddasze z Białegostoku wiemy jednak, że w realizacji tego typu zleceń najlepiej sprawdza się wełna celulozowa. Warto zapoznać się z jej zaletami.

ocieplanie trudno dostępnych miejsc

Dlaczego celuloza?

Docieplania trudno dostępnych miejsc nie da się uniknąć podczas wykonywania termoizolacji w takich częściach budynku jak poddasze, dach czy stropodach. Różnego rodzaju wnęki, połacie, załamania i skosy wymagają szczelnego zabezpieczenia, aby nie doszło do wystąpienia tak zwanych mostków cieplnych prowadzących do utraty ogrzanego powietrza oraz mniej wydajnej pracy instalacji C.O. Wełna celulozowa radzi sobie z tego typu zadaniami znacznie lepiej niż wełna mineralna czy płyty styropianowe. Ma bowiem sypką formę, a do jej aplikowania stosuje się specjalne urządzenie korzystające z metody pneumatycznego wdmuchiwania. Materiał w takiej postaci bezproblemowo dopasowuje się do nieregularnych kształtów, nie pozostawiając pustych miejsc, przez które mogłoby uciekać ciepło. Ponadto izolacja pneumatyczna pozwala na osiągnięcie wysokiej gęstości sypkiego produktu, a to z kolei przekłada się na pożądaną efektywność.

Wspomniana metoda stanowi dobre rozwiązanie w przypadku docieplania trudno dostępnych miejsc, nawet tych ulokowanych na dużej wysokości. To szczególnie ważne w wysokich loftach. Tam istotną rolę odgrywa też izolacja akustyczna ze względu na wolną przestrzeń, jednak wełna celulozowa doskonale pochłania dźwięki i pełni funkcję solidnej bariery dla hałasów. Warto wspomnieć również o tym, że na jej wybór powinny zdecydować się osoby, które w aranżacji mieszkania zastosowały takie rozwiązania jak ścianki działowe czy też sufity podwieszane – te konstrukcje cieszą się zainteresowaniem na przykład mieszkańców Białegostoku. Celuloza szczelnie wypełni wszelkie przestrzenie znajdujące się za płytami gipsowo-kartonowymi.

Poznaj zalety celulozy

PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA

Powstaje z recyklingowanych gazet, dzięki czemu zmniejsza się ilość makulatury na wysypiskach

BEZPIECZNA DLA ALERGIKÓW

Ma naturalny skład, a więc nie wpływa na organizm, nie drażni i nie uczula

EKONOMICZNA

Materiał jest dostępny w rozsądnej cenie, gdyż koszty jego produkcji są niskie

TRUDNOPALNA

Wszystko za sprawą obecności kwasu bornego w składzie produktuu

BARIERA DLA HAŁASÓW

Jak wspomniano, celuloza umożliwia lepszą kontrolę wyciszenia

ŁATWY MONTAŻ

Brak konieczności przycinania powoduje, że prace przebiegają znacznie szybciej

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas docieplania trudno dostępnych miejsc?

Sam materiał nie sprawi, że całkowicie wyeliminujemy ryzyko wystąpienia mostków cieplnych. Ważną rolę odgrywa też montaż celulozy – wszelkie błędy mogą przełożyć się na mniejszą efektywność termoizolacji. Docieplanie trudno dostępnych miejsc warto zlecić firmie, która ma bogate doświadczenie w realizowaniu tego typu prac. Zapraszamy do skorzystania z pomocy specjalistów z Ciepłe Poddasze. Posiadamy nie tylko specjalistyczną wiedzę, lecz także profesjonalny sprzęt do aplikacji wełny celulozowej w takich częściach obiektu jak poddasze, stropy, dachy i piwnice.

Skorzystaj z naszych usług

Ofertę kierujemy do osób z Białegostoku i okolicznych miejscowości. Zapewniamy terminowość, rozsądne ceny oraz fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji zlecenia. Skontaktuj się ze specjalistami z Ciepłe Poddasze, aby zlecić nam docieplanie trudno dostępnych miejsc.