Ocieplanie dachu

Ocieplanie dachu z pomocą specjalistów z firmy Ciepłe Poddasze

Wełna celulozowa doskonale sprawdza się do ocieplania dachu i poddasza. Wpływa na to sposób aplikacji, gdyż materiał wdmuchiwany jest pneumatycznie z zastosowaniem specjalnego urządzenia – dzięki temu może szczelnie wypełnić najmniejsze szczeliny w powierzchni. W firmie Ciepłe Poddasze z Białegostoku dobrze to wiemy, dlatego korzystamy z tego rozwiązania podczas wykonywania termoizolacji różnych części budynku.

ocieplanie dachu

Montaż ocieplenia

Pracę rozpoczynamy od miejsc położonych najdalej od punktu wejścia tuby aplikacyjnej. Jest to szczególnie istotne w przypadku ocieplania dachu położonego na strychu lub w wysokim lofcie. W otwartych przestrzeniach ważną funkcję pełnią też specjalne miarki, które umożliwiają określenie właściwej grubości warstwy izolacyjnej. Natomiast w zamkniętych przestrzeniach można wypełnić całą powierzchnię, dzięki czemu znacząco zmniejsza się ryzyko wystąpienia tak zwanych mostków cieplnych.

Za sprawą sypkiej struktury ciągłość ocieplenia dachu i stropu zostaje zachowana. Opisywany sposób aplikacji powoduje natomiast, że nie mamy tu do czynienia ze stratami materiału. Taka forma montażu dodatkowo umożliwia zastosowanie celulozy w celu naprawy istniejącej termoizolacji – pozwala na precyzyjne wypełnienie ewentualnych ubytków.

Skuteczne ocieplenie dachu - Dlaczego wełna celulozowa?

ZDROWY MIKROKLIMAT W POMIESZCZENIACH

Materiał nie zawiera włókien szklanych, formaldehydu ani azbestu

DYFUZJA PARY WODNEJ

Odpowiednią wilgotność w budynku zapewnia naturalna cyrkulacja powietrza

BRAK GRZYBÓW I PLEŚNI

A ponadto zmniejszenie ryzyka zagnieżdżenia się w domu szkodników, takich jak gryzonie

BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

Celuloza to materiał trudnopalny (zaliczany do klasy B-s2, d0)

NATURALNY SKŁAD

Brak negatywnego wpływu na organizm, nawet w przypadku alergików

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Możliwość zredukowania wydatków dzięki wydajnemu ogrzewaniu zimą i efektywnej klimatyzacji latem

Zalety wełny celulozowej

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów termoizolacyjnych, które są często wykorzystywane do ocieplania dachu, poddasza i innych części budynku, zatem dlaczego warto wybrać właśnie wełnę celulozową? Jej zastosowanie wiąże się z wieloma korzyściami, za sprawą których coraz chętniej na ten wybór decydują się mieszkańcy Białegostoku i innych miast. Należy zwrócić uwagę między innymi na minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Nawet 85% wszystkich materiałów używanych do produkcji celulozy stanowi makulatura. Podlega ona recyklingowi, co oznacza, że może zostać ponownie wykorzystana. To przekłada się na zmniejszenie kumulacji odpadów oraz na możliwość zapobiegania ścinaniu kolejnych drzew.

Wełna celulozowa jest bezpieczna nie tylko dla środowiska naturalnego, lecz także dla zdrowia człowieka – jak zostało wspomniane, nie zawiera szkodliwych włókien szklanych, które przyczyniają się do rozwoju różnego rodzaju chorób nowotworowych. Ponadto komponenty te negatywnie wpływają na drogi oddechowe. W opozycji do tego stoi właśnie celuloza, która nie powoduje podrażnień i nie uczula. Można bez obaw zastosować ją w celu ocieplania dachu domu jednorodzinnego, nawet jeśli wśród mieszkańców są również alergicy.

Wybierz wełnę celulozową

Opisywany materiał stosunkowo niedawno trafił na rynek Polski, jednak zyskuje coraz większą popularność. W firmie Ciepłe Poddasze doskonale zdajemy sobie sprawę z jego zalet i korzystamy z nich podczas wykonywania termoizolacji domów lub ich różnych części, w tym ocieplania dachu. Osoby z Białegostoku i okolic zapraszamy do kontaktu w celu nawiązania współpracy – zapewniamy sprawną realizację, elastyczne terminy, rozsądne ceny oraz profesjonalne doradztwo.