Naprawa ocieplenia

Skuteczna naprawa termoizolacji

Wiele materiałów izolacyjnych po latach traci swoją efektywność i wówczas w warstwie ocieplenia pojawiają się tak zwane mostki cieplne. Przez te nieszczelności ucieka ogrzane powietrze, co sprawia, że komfort domowników obniża się, a wydatki na zasilanie instalacji C.O. ulegają zwiększeniu. W takiej sytuacji warto szybko wdrożyć odpowiednie działania, aby zapobiec kolejnym stratom. Naprawami termoizolacji zajmujemy się od lat w firmie Ciepłe Poddasze – zapraszamy do współpracy mieszkańców Białegostoku i okolicznych miast.

naprawa ocieplenia

Kiedy konieczna jest naprawa termoizolacji?

Utrata funkcjonalności ocieplenia może nastąpić z kilku powodów. Najczęściej dochodzi do odspojenia (odklejenia) warstwy materiału od muru z powodu złej jakości zaprawy, nieprawidłowego jej przygotowania lub pojawienia się wilgoci od strony muru – tam może też dojść do uszkodzenia mechanicznego. W przypadku starej termoizolacji zdarza się, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana. W wielu przypadkach wystarczy jednak uzupełnienie nieszczelności odpowiednim produktem. Firma Ciepłe Poddasze stosuje w tym celu wełnę celulozową. Materiał ten świetnie sprawdza się w docieplaniu trudno dostępnych miejsc, gdyż bezproblemowo dopasowuje się do nieregularnych przestrzeni.

Wykorzystanie celulozy do naprawy docieplenia to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie. Aplikacja bazuje bowiem na metodzie pneumatycznego wdmuchiwania z pomocą specjalnej maszyny, co wiąże się z oszczędnością czasu oraz brakiem nadmiaru odpadów. Ponadto nie musimy demontować całej konstrukcji, aby dokładnie wypełnić puste miejsca – wystarczy bowiem wprowadzenie wełny celulozowej za pośrednictwem specjalnie przygotowanych otworów.

Wybór celulozy do naprawy termoizolacji – korzyści

BEZSPOINOWY MONTAŻ

Nie ma konieczności łączenia poszczególnych elementów, pomiędzy którymi często powstają szczeliny

IZOLACJA TERMICZNA I AKUSTYCZNA

Skuteczne zabezpieczenie przed hałasem i dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz

NISKIE KOSZTY

Produkcja celulozy nie wiąże się z dużymi wydatkami, zatem materiał dostępny jest w atrakcyjnej cenie

OCHRONA ŚRODOWISKA

Możliwość ponownego wykorzystania zużytych gazet

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Dzięki wydajnemu działaniu instalacji grzewczej zimą i klimatyzacji latem

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

prace przebiegają sprawnie, między innymi dlatego, że nie powstaje duża ilość odpadów

Naprawa i nie tylko – zastosowanie wełny celulozowej

Cenne właściwości wełny celulozowej sprawiają, że jest ona coraz częściej wybierana przez mieszkańców Białegostoku i innych miast, a stosuje się ją nie tylko do naprawy starej czy wadliwej termoizolacji. Ze względu na fakt, iż świetnie wypełnia nieregularne przestrzenie, wnęki, skosy i załamania często wykorzystuje się ją do ocieplania poddaszy, stropów i stropodachów. Zapewnia tam solidną ochronę przed nadmiernym wychłodzeniem wnętrza. Może jednak posłużyć nawet do kompleksowego ocieplenia domu. Osoby planujące montaż opisywanego materiału zapraszamy do skorzystania z naszej rozbudowanej oferty.

Firma Ciepłe Poddasze – sprawdzony wykonawca ociepleń

Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie termoizolacji – zajmujemy się zarówno naprawą, jak i aplikacją w różnych częściach budynku. Dbamy o to, by sprawnie realizować zlecenia, a naszym Klientom chętnie doradzamy w wyborze odpowiednich rozwiązań. Aby skorzystać z merytorycznego doradztwa, odwiedź naszą siedzibę w Białymstoku, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej.