Ocieplanie ścian

Wełna celulozowa – idealna do ocieplania ścian

Dzięki efektywnej termoizolacji domu osoby użytkujące daną przestrzeń mają zapewniony komfort cieplny o każdej porze roku. Ponadto właściciele budynku mogą zaoszczędzić pieniądze – po solidnym ocieplaniu ścian zmniejszają się wydatki na zakup materiału opałowego zimą, natomiast latem klimatyzacja jest w stanie pracować bardziej wydajnie. Podstawę stanowi jednak dobór właściwego produktu do wykonania izolacji. W firmie Ciepłe Poddasze stawiamy na wełnę celulozową, a o jej korzystnych właściwościach przekonało się już wielu mieszkańców Białegostoku i innych miejscowości w naszym kraju.

ocieplanie ścian

Izolacja termiczna i akustyczna

Do popularnych materiałów termoizolacyjnych należą między innymi wełna mineralna oraz styropian. Nie bez powodu jednak to celuloza zyskuje coraz większe zainteresowanie, a zakres jej użycia nie ogranicza się wyłącznie do ocieplania ścian, lecz także innych elementów budynku, takich jak stropy i piwnice. Produkt ten wyróżnia się na tle wymienionych swoją sypką strukturą, dzięki której nie wymaga przycinania, aby perfekcyjnie wpasować się w różnego rodzaju szczeliny i wnęki. Bezspoinowy montaż przekłada się na niemal gwarancję braku tak zwanych mostków cieplnych, czyli miejsc, przez które ucieka powietrze ogrzane za sprawą instalacji C.O. lub ochłodzone poprzez klimatyzację.

Na komfort domowników wpływa jednak nie tylko temperatura powietrza. Dlatego do wykonania termoizolacji wykorzystujemy wełnę celulozową, która dodatkowo stanowi solidną barierę dla różnego rodzaju dźwięków. Nawet mieszkając w centrum miasta, w pobliżu ruchliwej ulicy, nie musisz martwić się o nadmiar hałasów zakłócających spokojny wypoczynek we własnym domu.

Inne korzyści

SZYBKI MONTAŻ

Wszystko za sprawą metody pneumatycznego wdmuchiwania, którą stosujemy w Ciepłe Poddasze

BRAK DODATKOWYCH ODPADÓW

Cały materiał trafia w miejsce docelowe, a ponadto nie ma konieczności jego docinania

DOKŁADNE WYPEŁNIANIE SZCZELIN

To szczególnie ważne w przypadku ocieplania ścian, gdzie znajdują się rury instalacyjne

OCHRONA PRZED OGNIEM

Dotyczy to również drewnianych konstrukcji; celuloza należy do materiałów niepalnych

BRAK ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA

Materiał nie zawiera szkodliwych substancji, nie drażni oraz nie uczula

ZAPOBIEGANIE GRZYBOM I PLEŚNI

Istnieje zmniejszone ryzyko ich rozwoju nawet w przypadku zalania budynku

Ocieplanie ścian a ekologia

Przyjazne środowisku rozwiązania w budownictwie są wybierane coraz częściej i zyskują popularność między innymi na terenie Białegostoku. Chcąc zminimalizować negatywny wpływ na stan planety, warto wybrać wełnę celulozową do ocieplania ścian. Materiał ten jest wykonany z makulatury, czyli recyklingowanego produktu, a sam proces wytwarzania nie wiąże się z koniecznością poświęcenia dużych nakładów energii. Ponowne wykorzystanie celulozy zmniejsza ponadto ilość gazet, które trafiają do śmietnika, a następnie na przeładowane odpadami wysypiska. W firmie Ciepłe Poddasze wiemy, że zwłaszcza obecnie szczególnie ważną rolę odgrywają działania mające na celu zapobieganie katastrofie klimatycznej – dlatego do ocieplania ścian, poddaszy i stropów, a także do napraw termoizolacji stosujemy wełnę celulozową.

Poznaj naszą ofertę

Odwiedź siedzibę firmy w Białymstoku lub skontaktuj się z nami telefonicznie, aby zlecić nam ocieplanie ścian. Zatrudniamy doświadczonych specjalistów, a ponadto dysponujemy profesjonalnym sprzętem. Dzięki temu możemy świadczyć usługi na wysokim poziomie oraz zapewnić Klientom profesjonalne doradztwo.