Ocieplanie poddasza

Ocieplanie poddaszy z zastosowaniem wełny celulozowej

Termoizolacja pełni ważną funkcję w różnego rodzaju budynkach, jednak ocieplanie poddaszy bywa szczególnie trudne ze względu na ich specyficzną konstrukcję – mowa na przykład o skosach i wnękach. W firmie Ciepłe Poddasze wiemy jednak, że w tych miejscach doskonale sprawdza się wełna celulozowa. Nie bez powodu cieszy się ona dużym zainteresowaniem między innymi mieszkańców Białegostoku. Warto zapoznać się z korzyściami wynikającymi z wyboru tego rozwiązania

docieplanie poddaszy

Montaż materiału

Efektywne ocieplanie poddaszy jest bardzo ważne ze względu na konwekcyjny ruch ciepłego powietrza ku górze. Straty energetyczne w wielu przypadkach wynikają więc z obecności mostków cieplnych w izolacji tej części budynku. Stosując wełnę celulozową, można zminimalizować ryzyko związane z uciekaniem ciepła, a to za sprawą pneumatycznej metody aplikacji. Wystarczy położyć jednorodną warstwę o grubości 20-500 mm, bowiem zagęszczenie materiału mieści się w granicach 25-65 kg/m3 (w zależności od rodzaju przegrody).

Wspomniany sposób montażu sprawia także, że nie jest konieczne wykorzystanie rusztowań, aby ocieplić ściany w wysokich budynkach. Inne produkty, takie jak wełna mineralna czy styropian, wymagają docinania i dopasowywania do siebie poszczególnych elementów, zatem problematyczne jest zamieszczenie ich w trudno dostępnych miejscach. Nie można też uniknąć powstawania szczelin w łączeniach, które stają się drogą ucieczki ciepłego powietrza.

Aplikacja celulozy wymaga jednak zastosowania specjalistycznego sprzętu, więc samodzielne przeprowadzenie prac nie jest możliwe. Warto natomiast zlecić te zadania profesjonalistom – zapraszamy do nawiązania współpracy z firmą Ciepłe Poddasze z Białegostoku.

Zalety ocieplania wełną celulozową

WYCISZENIE WNĘTRZA

Celuloza tworzy naturalną barierę pochłaniającą hałas

OPTYMALNA WILGOTNOŚĆ POMIESZCZEŃ

wszystko za sprawą naturalnej cyrkulacji powietrza

ZDROWY MIKROKLIMAT

Brak zawartości takich składników jak włókna szklane czy formaldehyd

EFEKTTYWNA TERMOIZLOACJA

Zapobiega mostkom termicznym, dzięki czemu zapewnia komfort cieplny domownikom

EKOLOGICZNY WYBÓR

Opisywany materiał jest wykonany z makulatury, a więc ze zużytych gazet

IDEALNA OPCJA DLA ALERGIKÓW

Wełna celulozowa nie podrażnia i nie uczula

Skuteczne ocieplanie poddaszy o każdej porze roku

Opisywany materiał termoizolacyjny ma wiele praktycznych zalet. Należy do nich między innymi możliwość montażu podczas różnych warunków pogodowych, gdyż temperatura nie wpływa na strukturę wełny celulozowej. Prace można zatem realizować nawet zimą bez konieczności specjalnej wentylacji pomieszczeń. To kolejna kwestia, która sprawia, że wybór celulozy okazuje się korzystniejszy wobec standardowych materiałów, gdyż w niższych temperaturach tracą one wysoką efektywność. Jej uniwersalność przekłada się również na możliwość zastosowania w różnych częściach obiektu – sprawdzi się nie tylko do zastosowania na poddaszu, lecz także do ocieplania piwnicy lub naprawy izolacji.

Dlaczego warto zlecić nam ocieplanie poddaszy?

Mieszkańców Białegostoku i okolicznych miejscowości zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z Ciepłe Poddasze. Chętnie podejmiemy się kompleksowego ocieplania domu wełną celulozową. Działamy w branży od lat, a ponadto dysponujemy profesjonalnym sprzętem umożliwiającym pneumatyczną aplikację, zatem jesteśmy w stanie sprawnie i efektywnie realizować zlecenia w zakresie wykonania termoizolacji. Naszym Klientom zapewniamy elastyczne terminy oraz merytoryczne doradztwo na każdym etapie prowadzonych prac.