Ocieplanie stropu

Ocieplanie stropu – wybierz w tym celu wełnę celulozową

Termoizolacja odgrywa ważną rolę w budynku, dlatego warto dobrze przemyśleć każdą decyzję podejmowaną w tym zakresie. Należy uwzględnić między innymi fakt, iż w przypadku budowy nieużytkowego strychu nie jest konieczna termoizolacja poddasza – trzeba natomiast zadbać o skuteczne ocieplanie stropu. Pomocy udzielą wówczas specjaliści z firmy Ciepłe Poddasze, którzy od lat realizują tego typu zlecenia na terenie Białegostoku i okolic.

ocieplanie stropu

Wybór solidnego materiału

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów termoizolacyjnych, jednak różnią się one zarówno właściwościami, jak i ceną, a także sposobem montażu. Nie bez powodu natomiast coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych opcji, między innymi wełny mineralnej czy styropianu, staje się celuloza, którą chętnie wybierają mieszkańcy zarówno Białegostoku, jak i innych miast w naszym kraju. Charakteryzuje ją przede wszystkim szczelność – bezspoinowa warstwa skutecznie zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu wnętrza budynku. Możliwe jest stworzenie pozbawionej pustych fragmentów powierzchni nawet w przypadku obecności w konstrukcji takich elementów, jak na przykład stelaże. Nie wiąże się to natomiast z dużą ilością odpadów lub stratami materiałowymi.

Na uwagę zasługuje również kwestia bezpieczeństwa. Stosując wełnę celulozową do ocieplania stropu, możemy zwiększyć efektywność zabezpieczeń przed niszczycielskim działaniem ognia we własnym domu. Możliwość zapobiegania pożarom dotyczy nawet drewnianych konstrukcji. Wszystko za sprawą tego, że obecny w składzie opisywanego produktu kwas borny zmniejsza palność – izolacja nie pali się więc otwartym ogniem. Celuloza świetnie sprawdzi się zatem do ocieplania dachów i poddaszy. Warto jej jednak użyć także w innych częściach obiektu, na przykład w piwnicy.

Inne zalety wełny celulozowej

SOLIDNA IZOLACJA TERMICZNA

Nawet warstwa o niewielkiej grubości zapewnia ochronę przed stratami ciepła

SZYBKI MONTAŻ

Nie ma bowiem konieczności docinania materiału i jego układania

OCHRONA PRZED UPAŁAMI

Celuloza nie tylko zatrzymuje ciepło we wnętrzu, lecz także zapobiega nagrzewaniu ścian latem

BEZPIECZNY SKŁAD

Bez zawartości szkodliwych substancji, na przykład włókien szklanych oraz formaldehydu

TRWAŁOŚĆ NA LATA

Z użyciem wełny celulozowej stworzymy solidną izolację z możliwością łatwej naprawy w razie potrzeby

EKONOMICZNE ROZWIĄZANIE

Produkt jest dostępny w rozsądnej cenie, przez co ocieplanie stropu nie wiąże się z dużym wydatkiem

Ocieplanie stropu – zleć to specjalistom

Jak zostało wspomniane, aplikacja wełny celulozowej przebiega sprawnie, nie generuje zbędnych odpadów i nie wiąże się z koniecznością precyzyjnego przycinania poszczególnych elementów. Konieczne jest jednak posiadanie fachowej wiedzy oraz profesjonalnego sprzętu do wdmuchiwania produktu. W firmie Ciepłe Poddasze wiemy, jak skutecznie przeprowadzić montaż materiału izolacyjnego. Od lat realizujemy zlecenia dotyczące nie tylko ocieplania stropu, lecz także wykonywania kompleksowej termoizolacji domu. Wybierając nasze usługi, nie musisz martwić się o problemy wynikające z braku skutecznego docieplenia budynku.

Skontaktuj się z nami

Jeśli nadal masz wątpliwości dotyczące tego, jaki materiał sprawdzi się najlepiej do ocieplania stropu, skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Merytorycznych porad udzielamy Klientom zarówno w siedzibie firmy Ciepłe Poddasze w Białymstoku, jak i podczas rozmów telefonicznych. Chętnie opowiemy o cennych właściwościach wełny celulozowej oraz w przejrzysty sposób wyjaśnimy ewentualne problematyczne zagadnienia.