Ocieplenie podłogi

Ocieplanie podłogi celulozą – efektywność i trwałość na lata

Brak odpowiedniej termoizolacji podłogi może skutkować znacznymi stratami ciepła, co z kolei przekłada się na zwiększenie kosztów ogrzewania oraz na spadek komfortu domowników. Mając na uwadze potencjalne konsekwencje, warto szczególnie zastanowić się nad doborem odpowiedniego materiału izolacyjnego. W Ciepłe Poddasze wiemy, że to wełna celulozowa pod wieloma względami sprawdza się najlepiej do ocieplania różnych części budynków, dlatego takie rozwiązanie polecamy naszym Klientom z Białegostoku i okolic.

ocieplanie podłogi

Wybierz bezpieczeństwo

Wełna celulozowa ma wiele zalet. Jedną z ważniejszych stanowi niewątpliwie trudnopalność. Za tę cechę odpowiada skład produktu. Materiał powstaje bowiem z recyklingu zużytych gazet, a dodawany jest do nich również kwas borny, który zabezpiecza konstrukcję przed ogniem. Wspomniany komponent chroni dodatkowo budynek przed rozwojem grzybów i pleśni w przypadku zalania. Zapobiega również zagnieżdżaniu się gryzoni oraz insektów.

Warto wybrać celulozę do ocieplania podłogi również ze względu na brak zawartości szkodliwych substancji – mowa o formaldehydzie oraz o azbeście. Do jej produkcji nie używa się też włókien szklanych (czego nie można powiedzieć o wełnie mineralnej). To istotna kwestia, gdyż ich drobne cząsteczki przedostające się do organizmu bywają przyczyną rozwoju chorób nowotworowych, różnego rodzaju alergii oraz schorzeń w obrębie dróg oddechowych. Wybór wełny celulozowej, nawet do kompleksowego ocieplenia domu, pomoże zapobiegać tego typu dolegliwościom i przełoży się na wyższy poziom bezpieczeństwa zapewniony domownikom. O tych i innych zaletach przekonało się już wielu mieszkańców Białegostoku, zatem zachęcamy do skorzystania z tej opcji.

Ocieplanie podłogi wełną celulozową – korzyści

KOMFORT CIEPLNY

Izolacja ochroni wnętrze domu przed nadmiernym wychłodzeniem w sezonie zimowym

WYDAJNE PRACA KLIMATYZACJI

Niższe wydatki na energię ze względu na zatrzymanie ochłodzonego powietrza w budynku

ROZWIĄZANIE PRZYJAZNE ŚRODOWISKU

Jak wspomniano, do produkcji stosuje się materiały recyklingowane

BARIERA DLA DŹWIĘKÓW

Celuloza skutecznie pochłania hałas, co jest szczególnie ważne w przypadku ocieplania ścian

ODPORNOŚĆ NA WILGOĆ

Produkt nie ulega negatywnemu wpływowi wilgoci, więc nie wymaga użycia paroizolacji

BEZPROBLEMOWE NAPRAWY

W razie potrzeby można łatwo uzupełnić termoizolację i użytkować ją przez lata

Montaż materiału

Mówiąc o zaletach wełny celulozowej, nie należy zapominać o łatwym montażu. Ma ona bowiem sypką formę, a w docelowe miejsca trafia za sprawą specjalnej maszyny oraz metody pneumatycznego wdmuchiwania – w Ciepłe Poddasze dysponujemy profesjonalnym sprzętem, który umożliwia tego typu pracę. Materiał termoizolacyjny w sypkiej postaci okazuje się szczególnie przydatny w ocieplaniu podłogi, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość szczelnego wypełnienia nawet nieregularnych przestrzeni. Celulozą można bowiem precyzyjnie otoczyć rury z ciepłą wodą znajdujące się w podłodze. Nie powoduje to natomiast konieczności docinania produktu, jak w przypadku płyt styropianowych, oraz generowania zbędnych odpadów i strat materiałowych, co w razie stosowania innych opcji zdarza się często również podczas wykonywania izolacji dachu. Prace związane z ocieplaniem celulozą przebiegają natomiast sprawnie i bezproblemowo.

Zapraszamy do współpracy

Na efektywność termoizolacji wpływa nie tylko zastosowany materiał, lecz także sposób montażu. Aby mieć pewność braku nieszczelności, wybierz sprawdzonych specjalistów z firmy Ciepłe Poddasze. Zlecenia dotyczące ocieplania podłogi i innych części budynku, a także napraw izolacji, realizujemy na terenie Białegostoku i okolicznych miejscowości. Zapewniamy terminowość, rozsądne ceny oraz profesjonalne porady.