Ocieplanie strychu i loftu

Ocieplanie strychu i loftu – wybierz sprawdzone rozwiązania termoizolacyjne

Ze względu na fakt, iż ciepło przemieszcza się ku górze, ocieplanie strychu i loftu jest konieczne, aby zapobiec zbędnym wydatkom i stratom ciepła wpływającym na komfort domowników. Mieszkańcom Białegostoku i okolic proponujemy wybór wełny celulozowej – w firmie Ciepłe Poddasze zajmujemy się jej montażem. Taka decyzja niesie z sobą cały szereg korzyści.

ocieplanie strychu i loftu

Wygodny montaż materiału izolacyjnego

Ocieplanie strychu i loftu bywa problematyczne, gdyż tam często znajdują się różnego rodzaju skosy oraz wnęki. Używając tradycyjnych materiałów izolacyjnych (takich jak wełna mineralna czy styropian), trudno jest uniknąć tak zwanych mostków cieplnych, przez które ucieka ciepło. Obecność szczelin przekłada się natomiast na większe wydatki na ogrzewanie. Warto wspomnieć również o tym, że ocieplanie strychu i loftu z zastosowaniem wymienionych opcji często okazuje się dość czasochłonne, gdyż musimy precyzyjnie docinać poszczególne elementy. Wiąże się to zatem z generowaniem dodatkowych odpadów, a także z koniecznością przeznaczenia większej ilości czasu.

Alternatywnym rozwiązaniem jest montaż wełny celulozowej, co pozwala uniknąć powyżej wskazanych problemów. Materiał ten transportuje się za pomocą metody pneumatycznej, a więc prace przebiegają szybko i sprawnie. Dzięki sypkiej formie można dokładnie wypełnić nawet trudno dostępne miejsca czy wysokie ściany bez konieczności wykorzystania rusztowań lub dodatkowych urządzeń. Podobnie jak pianka PUR, celuloza świetnie dopasowuje się nawet do elementów o nieregularnym kształcie, na przykład do stelaży. Opisywany produkt tworzy bezspoinową warstwę, dzięki czemu mamy gwarancję braku mostków cieplnych w termoizolacji. To wszystko sprawia, że cieszy się coraz większą popularnością – wśród mieszkańców zarówno Białegostoku, jak i innych miejscowości. Zachęcamy, aby przekonać się samodzielnie o zaletach celulozy i wybrać ją do wykonania termoizolacji poddasza, piwnicy czy nawet całego domu.

Ocieplanie strychu i loftu wełną celulozową – najważniejsze korzyści

KOMFORT CIEPLNY

Izolacja zatrzymuje ciepło zimą, a latem nie wpuszcza go do wnętrza

OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

Zmniejszeniu ulegają wydatki generowane przez instalację grzewczą czy też klimatyzację

OCHRONA ŚRODOWISKA NATURALNEGO

Materiał powstaje z makulatury, a do jego produkcji nie wykorzystuje się dużych ilości energii

STANDARD BEZPIECZEŃSTWA

Wszystko za sprawą najwyższego stopnia niepalności

BARIERA AKUSTYCZNA

Celuloza skutecznie niweluje hałasy dobiegające z zewnątrz

NATURALNA CYRKULACJA POWIETRZA

Przekłada się na możliwość zapewnienia odpowiedniej wilgotności w budynku

Zleć ocieplanie strychu i loftu sprawdzonej firmie

Wybór wełny celulozowej niesie z sobą wiele zalet. Poza wymienionymi warto wspomnieć również o tym, że jest ona odporna na rozwój różnego rodzaju grzybów, pleśni, a nawet gryzoni i insektów. Ponadto nie zawiera szkodliwych składników, między innymi włókien szklanych, formaldehydu oraz azbestu. Jednak aby celuloza mogła odpowiednio spełniać swoją funkcję, musi zostać właściwie zamontowana. Chcąc mieć pewność prawidłowego przebiegu prac, warto zlecić ich realizację specjalistom z firmy Ciepłe Poddasze.

Dlaczego my?

W firmie Ciepłe Poddasze od lat zajmujemy się ocieplaniem dachów, strychów i loftów oraz całych budynków na terenie Białegostoku i okolicznych miejscowości. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem, mamy doświadczenie w branży i fachową wiedzę, a to umożliwia nam świadczenie usług na wysokim poziomie. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu omówienia szczegółów oraz ustalenia dogodnego terminu rozpoczęcia prac.