ocieplanie podłogi celulozą

Ocieplanie podłogi w domu jednorodzinnym

Naszym zadaniem było ocieplenie podłogi w domu jednorodzinnym. Zastosowaliśmy wdmuchiwanie celulozy ponieważ w tym przypadku żadnej innej metody dodatkowa izolacja akustyczna nie byłaby aż tak skuteczna, jak ta, którą daje wełna celulozowa.

Ocieplenie podłogi drewnianej jest szczególnie ważne gdy jest to podłoga nad piwnicą, a piwnica nie jest niczym izolowana. Ocieplenie podłogi nad piwnicą można wykonywać praktycznie o każdej porze roku, a zastosowanie sypkiego materiału, jakim jest wełna celulozowa (wata celulozowa) jest bardzo proste i czyste ponieważ cały materiał izolacyjny jest wdmuchiwany do komory izolacyjnej bez pozostawienia nieużytecznych resztek i generowania niepotrzebnego bałaganu.

Izolacja przeciwwilgociowa

Ocieplenie podłogi wełną celulozową zapewnia odpowiednie odprowadzenie nadmiaru wilgoci, co skutecznie zapobiega rozwojowi mikroorganizmów takich jak pleśnie, grzyby czy glony.

Odpowiednia elastyczność celulozy oraz jej ciasne upakowanie nie pozwalają na tworzenie się wolnych przestrzeni czy mostków termicznych, dzięki czemu izolacja termiczna podłogi jest skuteczna przez cały rok.