naprawa ocieplenia

Naprawa termoizolacji dachu w domu jednorodzinnym

Naszym zadaniem do wykonania była naprawa termoizolacji dachu domu jednorodzinnego. Izolacja dachu skośnego z zastosowaniem wełny mineralnej wykonana wcześniej była nieskuteczna. Postanowiliśmy naprawić ocieplenie dachu przy użyciu wełny celulozowej wdmuchiwanej pneumatycznie przez nieduże otwory aplikacyjne, dzięki czemu, nie potrzebny był demontaż konstrukcji dachu.

Materiał izolacyjny (sypka wełna celulozowa) równomiernie uzupełnił całą przestrzeń wraz z wszystkimi trudno dostępnymi miejscami bez możliwości powstania mostków termicznych. Dzięki ciasnemu upakowaniu celulozy ciepło nie będzie mogło wydostać się na zewnątrz zimą, ani dostać się do środka latem. Ocieplanie dachu wełną celulozową od wewnątrz jest wyjątkowo skuteczną i łatwą metodą, a przede wszystkim czystą ponieważ cały materiał izolacyjny jest wdmuchiwany do wnętrza bez pozostawiania niepotrzebnych odpadów. Ocieplanie dachu od zewnątrz wymagałoby demontażu dużej części konstrukcji, ponadto byłoby mniej wygodne i wymagałoby rusztowania.

Wełna celulozowa jest doskonałym materiałem do izolacji trudno dostępnych miejsc. Nadaje się zarówno do ocieplenia nowych budynków, jak i starych. Jest szczególnie polecana do konstrukcji, w których materiał izolacyjny w postaci płyt po przycięciu i dopasowaniu pozostawiałby zbyt dużo odpadów lub byłby trudny, a czasami nawet niemożliwy do ułożenia. Wełna celulozowa jest najczęściej wdmuchiwana pneumatycznie jednak istnieje możliwość bezpośredniego układania jej warstwą o adekwatnej do izolowanej przestrzeni grubości.

Łatwość aplikacji i struktura materiału pozwalają na ocieplenie dachu bardzo szybko i ekonomicznie. Jeżeli nie wiemy, czym ocieplić dach, warto zainwestować w szybką, bezpieczną i sprawdzoną metodę, która będzie się sprawdzać przez długie lata. Wełna celulozowa spełnia wszystkie te kryteria, a dodatkowo jest w 100% naturalna i bardzo tania ponieważ powstaje na drodze recyklingu.