ocieplanie trudno dostępnych miejsc

Jak ocieplić trudno dostępne miejsca?

Trudno dostępne miejsca w domu najlepiej ocieplać materiałami sypkimi lub samorozprężalnymi. Najłatwiej jest dotrzeć do tego typu przestrzeni ekologiczną, trwałą i wysokiej jakości wełną celulozową. Można nią ocieplać ściany, poddasza, stropy, dachy, stropodachy, podłogi, wszelkie szpary w piwnicach oraz w domowych komórkach. Materiał ten ma postać sypką i dlatego idealnie ociepla niejedną szczelinę, wpasowując się w nią wyjątkowo ściśle. Nie pozostawia mostków termicznych oraz pustych miejsc, które mogą wyziębiać dom. Wełna celulozowa sprawia, że ciepło pozostaje w domu, a nie ucieka na zewnątrz, daje domowi korzystną aurę. Aplikacja pneumatyczna sprawia, że materiał dociera nawet w najtrudniej dostępne szczeliny, które mogą wyziębiać cały dom.

Izolacje z pianek również są odporne na starzenie oraz gnicie i butwienie jednak ich szybkie tężenie nie daje takich możliwości dotarcia do odległych przestrzeni. Pianka poliuretanowa bardzo ściśle przylega do podłoża, w sposób o wiele trwalszy niż inne materiały tego rodzaju, co również utrudnia jej penetrację do bardziej oddalonych powierzchni. Wełna celulozowa wycisza znakomicie dom, jest przyjazna dla środowiska, wnika w szczeliny, ma sporą wydajność cieplną, podnosi bezpieczeństwo oraz jest bezpieczna dla zdrowia. Wdmuchiwanie materiału pod wysokim ciśnieniem pozwala na dotarcie w trudno dostępne miejsca. Można w tym celu stosować zarówno metodą suchą, jak i mokrą.

izolacja trudno dostępnych miejsc

Gdzie trudno dotrzeć z ociepleniem budynku?

Ściany, ścianki działowe, skosy dachowe, przestrzenie znajdujące się nad sufitami podwieszanymi są szczególnie trudne do ocieplenia. Podobnie jak płyty gipsowo-kartonowe, podłogi na legarach czy inne problematyczne miejsca są wyzwaniem dla ekip ocieplających domy. Wełna celulozowa doskonale poradzi sobie z takimi miejscami.

Pianka poliuretanowa pomimo, że ociepla poddasze nawet w jeden dzień, jest dość trudna do ulokowania w problematycznych miejscach. Pianka poliuretanowa aplikuje się ją szybko, tworzy jednolitą powłokę, dobrze przylega do podłoża, można ją myć myjką ciśnieniową i jest materiałem bezwonnym. Świetnie ociepla poddasza o prostej konstrukcji, posadzki, przegrody ścian domów szkieletowych, chłodnie, hale, magazyny, pojazdy, chłodnie, itp.

Co wybrać do ocieplania trudno dostępnych miejsc?

Zarówno stosowanie pianki poliuretanowej, jak i wełny celulozowej pozwala eliminować niekorzystne mostki cieplne. Nie wolno przy tym zapominać o ociepleniu ościeży drzwi i okien, ponieważ nimi ucieka ciepło i przez nie dom staje się szybko wyziębiony. Wełna celulozowa jest materiałem hypoalergicznym w związku z czym jej obecność nie dokucza alergikom. Obydwa materiały są lekkie, nie obciążają konstrukcji budynków i trwałe. Aby mieć pewność, że uszczelnione zostały wszystkie krytyczne i trudno dostępne miejsca w domu najlepiej wynająć profesjonalną firmę, która całościowo wykona docieplenie budynku.

Pamiętać należy, że ocieplina nie tylko ociepla, lecz również wycisza wnętrza. Z tego powodu warto o nią zadbać. Dom ciepły to dom bezpieczny i trwały. Dobrze ocieplone wnętrze jest ciepłe zimą oraz chłodne latem – z tego powodu warto zadbać o dobre ocieplenie każdego domu oraz budynku użyteczności publicznej.