Docieplanie trudno dostępnych miejsc

Wełna celulozowa jest ekologicznym materiałem izolacyjnym stosowanym do ocieplania budynków. Nadaje się do ocieplania ścian, poddasza (użytkowego i nieużytkowego) stropodachu, dachu, jak również podłogi.

Materiał ten aplikowany jest w postaci sypkiej pneumatycznie przy pomocy specjalnego urządzenia, dzięki czemu szczelnie wypełnia wszyskie wolne przestrzenie nie pozostawiając mostków termicznych ani pustych miejsc, przez które mogłoby uciekać ciepło.

Wysoka gęstość wełny celulozowej zapobiega przenikaniu ciepła niemal na wszystkie sposoby. Izolacja pneumatyczna pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej gęstości sypkiego materiału ociepleniowego, co gwarantuje najwyższy poziom izolacji budynku.

Do trudno dostępnych miejsc nie da się dotrzeć innymi konwencjonalnymi metodami stosowanymi do ocieplania domów (np. ocieplanie wełną mineralną). Pneumatyczne wdmuchiwanie wełny celulozowej pozwala na ocieplenie dowolnych przestrzeni na dowolnej wysokości bez konieczności transportowania, czy dopasowywania materiału, ponadto jest metodą praktycznie bezresztkową ponieważ cały materiał zostaje zaaplikowany bez pozostawienia jakichkolwiek odpadów. Izolację rozpoczynamy od najbardziej oddalonych od otworu aplikacyjnego obszarów, a aplikacja pneumatyczna pozwala dotrzeć nawet tam, gdzie nie mamy dostępu bezpośredniego.

Docieplanie trudno dostępnych miejsc

Ocieplanie trudno dostępnych miejsc wełną celulozową ma dodatkowe zalety w postaci izolacji akustycznej pomieszczeń, co jest szczególnie przydatne przy ocieplaniu ścian czy izolacji podłogi. Metoda ta świetnie nadaje się też do ocieplania strychu, czy wysokiego loftu, gdzie z uwagi na dużą pustą przestrzeń izolacja akustyczna ma bardzo duże znaczenie. Ocieplanie przez wdmuchiwanie jest szybkim, tanim, a ponadto nieuciążliwym dla mieszkańców systemem izolowania budynku. Z powodzeniem możemy ocieplać zarówno ściany,  ścianki działowe,  skosy dachowe,  przestrzenie znajdujące się nad sufitami podwieszanymi,  wszelkie przestrzenie znajdujące się za płytami gipsowo – kartonowymi, podłogi na legarach i wiele innych, w tym trudno dostępnych miejsc.

Zalety docieplania wełną celulozową

Zalety ocieplania wełną celulozową - Zdrowy mikroklimat

ZDROWY MIKROKLIMAT POMIESZCZEŃ

Zalety ocieplania wełną celulozową - Dyfuzja pary wodnej

DYFUZJA PARY WODNEJ

Zalety ocieplania wełną celulozową - Brak grzybów i pleśni

BRAK GRZYBÓW I PLEŚNI

Zalety ocieplania wełną celulozową - Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

Zalety ocieplania wełną celulozową - Wykorzystanie makulatury - Ekologia

OCHRONA ŚRODOWISKA

Zalety ocieplania wełną celulozową - Oszczędność energii

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Wygoda i bepieczeństwo

Niezależnie od miejsca aplikacji wełny celulozowej jest ona niezawodnym izolatorem cieplnym, ponadto nie pozwala na rozwój grzybów czy pleśni. Nie ma również szans na wprowadzenie się do naszego niechcianych gości takich jak myszy, szczury czy insekty. Dodatek naturalnie występującego kwasu bornego zabezpiecza przed rozwojem pleśni oraz obecnością gryzoni, dodatkowo czyniąc celulozę całkowicie nie palną. Naturalny kwas borny jest bezpieczny dla człowieka i nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców nawet przez długie lata.

Ocieplanie ścian od wewnątrz
Ocieplanie domu wełną celulozową
Jak ocieplić dom wełną

Co otrzymujesz wraz z ociepleniem wełną celulozową?

Co daje wełna celulozowa - Wyciszenie pomieszczeń

LEPSZA KONTROLA WYCISZENIA

Celuloza tworzy naturalną barierę pochłaniającą chałas

Co daje wełna celulozowa - Bezpieczna dla środowiska

BEZPIECZNA DLA ŚRODOWISKA

Wytwarzanie wełny celulozowej wymaga małych nakładów energii

Co daje wełna celulozowa - Większa wydajność cieplna

WYSOKA WYDAJNOŚĆ CIEPLNA

Zatrzymuje ciepło zimą, nie wpuszcza go do wnętrza latem

Co daje wełna celulozowa - Mniejsze wydatki na energię

MNIEJSZE WYDATKI NA ENERGIĘ

Naturalna bariera zmniejsza wydatki na ogrzewanie i klimatyzację domu

Co daje wełna celulozowa - Materiał niepalny

STANDARD BEZPIECZEŃSTWA

Najwyższy stopień niepalności stawia celulozę na pierwszym miejscu wśród ociepleń

Co daje wełna celulowa - Bezpieczna dla zdrowia

BEZPIECZNA DLA ZDROWIA

Materiał pochodzenia naturalnego, nie drażni i nie uczula

Dlaczego warto wybrać wełnę celulozową?

Ocieplanie trudno dostępnych miejsc wełną celulozową jest szczególnie wydajne i skuteczne ponieważ celuloza pomimo lat użytkowania nie osiada. Zaaplikowana prawidłowo nie zmienia swojego położenia dzięki czemu przez cały okres użytkowania mieszkania spełnia swoje funkcje izolacyjne i wyciszające.

Jak ocieplić dach - trudno dostępne miejsca
Ocieplanie trudno dostępnych miejsc wełną celulozową
Ciepły dach zimą - wena celulozowa

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie ocielpić swój dom?