Ocieplanie ścian

Wełna celulozowa jest idealnym materiałem do ocieplania ścian. Jest bezpieczna dla środowiska i ludzi. Dzięki unikalnemu procesowi wytwarzania makulatura, powstająca każdego dnia w ogromnych ilościach przetwarzana jest na najwyższej jakości materiał izolacyjny. Recykling celulozy dramatycznie zmniejsza ilość gazet, które trafiają do śmietnika, a następnie na przeładowane już odpadami wysypiska.

Celuloza nie zawiera drażniących drogi oddechowe i skórę włókien, nie uczula i nie powoduje negatywnych reakcji organizmu, jest produktem w pełni naturalnym w związku z czym bezpiecznym zarówno dla pracujących z nią na co dzień ludzi jak i mieszkańców ocieplonego nią domu. Docieplenie domu wełną celulozową jest czyste, proste i bezpieczne.

Technologia wytwarzania wełny celulozowej pochłania znacznie mniej energii niż produkcja standardowych, dotychczas wykorzystywanych przy ocieplaniu domów materiałów. Dzięki termoizolacji domu wełną celulozową zużywanej jest znacznie mniej energii na ogrzewanie czy chłodzenie, co znacznie zmniejsza konsumpcję nieodnawialnych źródeł energii.

Wełna celulozowa (wata celulozowa) ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, w związku z czym oprócz ocieplania ścian, świetnie nadaje się też do ocieplania dachu, poddasza, czy podłogi, ponadto bardzo skutecznie można nią ocieplać piwnice. Jest materiałem sypkim, w związku z czym w przeciwieństwie do konwencjonalnych metod ocieplania (np. ocieplanie wełną mineralną) wypełnia nawet najmniejsze zakamarki i nie pozwala na tworzenie się mostków termicznych.

 

 

Ocieplanie ścian, ocieplanie elewacji, izolacja ścian.

Ocieplanie wełną celulozową ścian daje też doskonałą izolację akustyczną gdyż celuloza pochłania praktycznie każde dźwięki. Izolacja akustyczna celulozy jest też bardzo dużą zaletą podczas ocieplania stropu czy podłogi na strychu lub wysokim lofcie. Wełną celulozową można z powodzeniem ocieplać ściany zewnętrzne jak i ściany wewnętrzne, zarówno na parterze, jak i w piwnicy czy na poddaszu. Ponadto zastosowanie wełny celulozowej pozwala na zachowanie ciągłości izolacji pomiędzy ścianami, stropem i podłogą, co jeszcze bardziej poprawia profil cieplny budynku.

Zalety docieplania wełną celulozową

Zalety ocieplania wełną celulozową - Zdrowy mikroklimat

ZDROWY MIKROKLIMAT POMIESZCZEŃ

Nie zawiera włókien szklanych, formaldehydu ani azbestu

Zalety ocieplania wełną celulozową - Dyfuzja pary wodnej

DYFUZJA PARY WODNEJ

Odpowiednia wilgotność pomieszczeń poprzez naturalną cyrku;ację powietrza

Zalety ocieplania wełną celulozową - Brak grzybów i pleśni

BRAK GRZYBÓW I PLEŚNI

Ponadto oporny na rozwój wszelkich gryzoni i insektów

Zalety ocieplania wełną celulozową - Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

Według klasyfikacja reakcji na ogień materiał niezapalny (klasa B-s2, d0)

Zalety ocieplania wełną celulozową - Wykorzystanie makulatury - Ekologia

OCHRONA ŚRODOWISKA

Materiał wykonany z makulatury, ekologiczny produkt recyklingowy

Zalety ocieplania wełną celulozową - Oszczędność energii

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Znaczne obniżenie wydatków dzięki wydajnemu ogrzewaniu zimą i klimatyzacji latem

Wygoda i bepieczeństwo

Pomiary zużycia energii przy wykorzystaniu poszczególnych termoizolacji wskazują wyraźnie, że domy ocieplone wełną celulozową wykazują znacznie mniejsze zużycie energii niż domy ocieplone konwencjonalnymi, dotychczas używanymi metodami. W praktyce oznacza to, że nie tylko wydamy mniej na ogrzewanie ale również na klimatyzację mieszkania latem.

Wełna celulozowa wdmuchiwana jest pneumatycznie we wszystkie szczeliny, w związku z czym otacza również rury, którymi przepływa ciepła woda. Pozwala to znacznie zmniejszyć wydatki na jej podgrzanie oraz zwiększyć pojemność cieplną całego systemu. Niezależnie od temperatury struktur znajdujących się w sąsiedztwie wełny celulozowej nie ma ryzyka jej zapłonu ponieważ materiał ten jest niepalny.

Ocieplanie ścian wełną celulozową
Docieplanie ścian wełną celulozową
Materiał do docieplania ścian

Co otrzymujesz wraz z ociepleniem wełną celulozową?

Co daje wełna celulozowa - Wyciszenie pomieszczeń

LEPSZA KONTROLA WYCISZENIA

Celuloza tworzy naturalną barierę pochłaniającą chałas

Co daje wełna celulozowa - Bezpieczna dla środowiska

BEZPIECZNA DLA ŚRODOWISKA

Wytwarzanie wełny celulozowej wymaga małych nakładów energii

Co daje wełna celulozowa - Większa wydajność cieplna

WYSOKA WYDAJNOŚĆ CIEPLNA

Zatrzymuje ciepło zimą, nie wpuszcza go do wnętrza latem

Co daje wełna celulozowa - Mniejsze wydatki na energię

MNIEJSZE WYDATKI NA ENERGIĘ

Naturalna bariera zmniejsza wydatki na ogrzewanie i klimatyzację domu

Co daje wełna celulozowa - Materiał niepalny

STANDARD BEZPIECZEŃSTWA

Najwyższy stopień niepalności stawia celulozę na pierwszym miejscu wśród ociepleń

Co daje wełna celulowa - Bezpieczna dla zdrowia

BEZPIECZNA DLA ZDROWIA

Materiał pochodzenia naturalnego, nie drażni i nie uczula

Dlaczego warto wybrać wełnę celulozową?

Celuloza posiada świetne właściwości wygłuszające. Tworzy powłokę stanowiącą naturalną barierę dla dźwięku, który jest przez nią wyłapywany i rozpraszany. Zatrzymuje wszelkie rodzaje dźwięków zarówno wychodzących, jak i wchodzących do pomieszczeń. Dom ocieplony wełną celulozową jest domem cichym i bezpiecznym.

Wełna celulozowa tworzy barierę termiczną, która nie przepuszcza ciepła, chroni więc zarówno przed zimnem, jak i wysoką temperaturą chroniąc twój dom i rodzinę. Spełniając najwyższe standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego spełnia, a nawet przewyższa lokalne, jak i krajowe standardy budowlane gwarantując tym samym najbezpieczniejszy i najlepszy system ociepleniowy, jaki można wybrać.

Wełna do ocieplania ścian
Ocieplanie ścian od wewnątrz
Izolacja termiczna ścian

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie ocielpić swój dom?