Ocieplenie poddasza wełną celulozową

Jeżeli zastanawiasz się, jak ocieplić poddasze szybko, skutecznie i bezpiecznie, warto przyjrzeć się wełnie celulozowej. Wełna celulozowa (wata celulozowa)  jest ekologiczna  i służy między innymi do ocieplania poddaszy użytkowych ale również nieużytkowych ale również dachów, ścian oraz podłogi. Z uwagi na konwekcyjny ruch ciepłego powietrza ku górze, ocieplanie poddaszy jest szczególnie ważne dla całkowitego bilansu cieplnego domu, ponieważ największe straty ciepła wynikają właśnie z nieszczelności tej części budynku.

Wykonując ocieplenie poddasza wełną celulozową możemy  położyć jednorodną warstwę izolacyjną grubości między 20, a 500 mm bez potrzeby dopasowywania do siebie poszczególnych partii materiału, jak to ma miejsce w przypadku wełny mineralnej czy płyt izolacyjnych, dzięki czemu nie powstają mostki termiczne ani puste przestrzenie, a izolacja poddasza jest bardziej jednorodna. Zagęszczenie materiału waha się w granicach od 25, a  65 kg/m3 (w zależności od rodzaju przegrody).

Dzięki sypkiej strukturze zastosowanego materiału izolacja poddasza przebiega praktycznie bez jakichkolwiek odpadów, ponieważ cały materiał transportowany jest pneumatycznie do przestrzeni izolacyjnej poddasza. Jest to szczególnie przydatne w przypadku wysokich budynków, gdzie materiał trzeba transportować na znaczne wysokości. Zautomatyzowany proces pozwala na pneumatyczny transport wełny celulozowej bez potrzeby montowania rusztowań lub dodatkowych urządzeń nie obciążając tym samym osób wykonujących docieplenie budynku.

Jak ocieplić poddasze zimą? Nic prostszego! Ocieplenie poddasza wełną celulozową można wykonywać przez cały rok. Tego typu ocieplanie poddasza wykonujemy od wewnątrz, nie ma też potszeby specjalnej wentylacji pomieszczenia, a temperatura nie ma wpływy na strukturę materiału. Izolacja poddasza będzie tak samo skuteczna, kiedy ocieplenie domu wykonamy o każdej innej porze roku. Ocieplenie poddasza wełną celulozową pozwala na łączenie w sposób ciągły ocieplenia ścian i stropu nad poddaszem, co jest szczególnie korzystne kiedy ocieplamy strych lub wysoki loft. Możemy wówczas ocieplić kompleksowo cały dom.

Izolacja poddasza - Zalety docieplania wełną celulozową

Zalety ocieplania wełną celulozową - Zdrowy mikroklimat

ZDROWY MIKROKLIMAT POMIESZCZEŃ

Nie zawiera włókien szklanych, formaldehydu ani azbestu

Zalety ocieplania wełną celulozową - Dyfuzja pary wodnej

DYFUZJA PARY WODNEJ

Odpowiednia wilgotność pomieszczeń poprzez naturalną cyrku;ację powietrza

Zalety ocieplania wełną celulozową - Brak grzybów i pleśni

BRAK GRZYBÓW I PLEŚNI

Ponadto oporny na rozwój wszelkich gryzoni i insektów

Zalety ocieplania wełną celulozową - Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

Według klasyfikacja reakcji na ogień materiał niezapalny (klasa B-s2, d0)

Zalety ocieplania wełną celulozową - Wykorzystanie makulatury - Ekologia

OCHRONA ŚRODOWISKA

Materiał wykonany z makulatury, ekologiczny produkt recyklingowy

Zalety ocieplania wełną celulozową - Oszczędność energii

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Znaczne obniżenie wydatków dzięki wydajnemu ogrzewaniu zimą i klimatyzacji latem

Jak ocieplić poddasze szybko i skutecznie?

Jeżeli chcemy mieć ciepłe mieszkanie, ocieplanie poddasza to jedna z pierwszych czynności, którą musimy wykonać zanim zima przyjdzie na dobre ponieważ najwięcej ciepła ucieka właśnie przez te obszary budynku. Doskonale nadaje się do tego celu wełna celulozowa, która ma postać sypką dzięki czemu świetnie wypełnia wszelkie puste przestrzenie nie pozostawiając mostków termicznych jak inne materiały izolacyjne. Możemy ją stosować do ocieplenia całęgo domu, zarówno poddasza jak i ścian, czy podłogi. Wymaga do aplikacji specjalistycznych urządzeń, w związku z czym znacznie łatwiej i szybciej będzie wynająć firmę, która wykona nam ocieplenie poddasza szybko i czysto bez pozostawiania typowego dla innych termoizolacji bałąganu.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz odpowiedniej izolacji dla twojego domu, firmy czy wykonujesz docieplanie domów zawodowo, Ciepłe Poddasze dostarczy ci odpowiednią jakość materiału, naturalny i bezpieczny produkt oraz specjalistyczną ekipę wykonawczą, która zajmie się wszystkim. Wykorzystywany przez nas materiał, jakim jest celuloza robi znacznie więcej niż istotne cięcie kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Materiał ten jest niepalny i pozwala kontrolować wilgotność powietrza w pomieszczeniach.

Ocieplanie poddasze wełną celulozową
Ocieplanie poddasza wełną

Ocieplenie poddasza wełną celulozową

Co daje wełna celulozowa - Wyciszenie pomieszczeń

LEPSZA KONTROLA WYCISZENIA

Celuloza tworzy naturalną barierę pochłaniającą chałas

Co daje wełna celulozowa - Bezpieczna dla środowiska

BEZPIECZNA DLA ŚRODOWISKA

Wytwarzanie wełny celulozowej wymaga małych nakładów energii

Co daje wełna celulozowa - Większa wydajność cieplna

WYSOKA WYDAJNOŚĆ CIEPLNA

Zatrzymuje ciepło zimą, nie wpuszcza go do wnętrza latem

Co daje wełna celulozowa - Mniejsze wydatki na energię

MNIEJSZE WYDATKI NA ENERGIĘ

Naturalna bariera zmniejsza wydatki na ogrzewanie i klimatyzację domu

Co daje wełna celulozowa - Materiał niepalny

STANDARD BEZPIECZEŃSTWA

Najwyższy stopień niepalności stawia celulozę na pierwszym miejscu wśród ociepleń

Co daje wełna celulowa - Bezpieczna dla zdrowia

BEZPIECZNA DLA ZDROWIA

Materiał pochodzenia naturalnego, nie drażni i nie uczula

Dlaczego warto wybrać ocieplanie poddasza wełną celulozową?

Wełna celulozowa jest nową generacją w systemach dociepleń. Ten rewolucyjny produkt dostarcza znacznie lepszą wydajność cieplną niż standardowe, dotychczas wykorzystywane systemy dociepleń. Wełna celulozowa zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku zimą, natomiast latem nie pozwala mu dostać się do wnętrza dzięki czemu twój dom zachowuje idealny komfort przez cały rok.

Krótkie włókna celulozowe zapewniają najwyższej jakości barierę cieplną zabezpieczając przed nadmierną migracją ciepła, podczas gdy standardowe materiały w niższych temperaturach tracą wysoką efektywność cieplną. W związku z powyższym nawet mniejsza grubość celulozowej warstwy izolacyjnej pozwala na skuteczną izolację termiczną.

Wełna do ocieplania poddasza
Czym ocieplić podłogę - wełna celulozowa
Ciepły dach zimą - wena celulozowa

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie ocielpić swój dom?