Ocieplanie dachu

Wełna celulozowa jest doskonałym materiałem na ocieplenie dachu jak i izolacji poddasza. Może być aplikowana zarówno do nowych dachów, jak i już istniejących konstrukcji. Materiał jest wdmuchiwany pneumatycznie przy użyciu specjalnej maszyny. Wykonując ocieplenie dachu aplikację celulozy rozpoczyna się od przestrzeni najdalej położonych od punktu wejścia tuby aplikacyjnej, ma to szczególne znaczenie podczas ocieplania dachów na strychach i wysokich loftach. Dla określenia prawidłowej grubości izolacji w otwartych przestrzeniach stosuje się specjalne miarki, natomiast zamknięte przestrzenie uzupełnia się do momentu wypełnienia całej dostępnej powierzchni dzięki czemu nie ma możliwości tworzenia się mostków termicznych czy pustych przestreni, przez które mogłoby uciekać ciepło. Sypka struktura wełny celulozowej pozwala na zachowanie ciągłości ocieplenia dachu i stropu (inaczej sytuacja wygląda podczas ocieplania stropodachów).

Dzięki wykorzystaniu do produkcji wełny celulozowej makulatury chronimy środowisko, zmniejszamy wydatki na energię ponieważ proces produkcji tego materiału pochłania jej znacznie mniej niż inne konwencjonalne metody, ponadto znacznie obniżamy wydatki na ogrzewanie naszego domu.

Im więcej materiału udaje się wykorzystać podczas recyklingu tym lepiej dla środowiska, a podczas produkcji wełny celulozowej udaje się wykorzystać nawet do 85% makulatury dzięki czemu stosowany przez nas produkt jest przyjazny środowisku, a tym samym posiada doskonałe właściwości termiczne, dzięki czemu ocieplenie dachu wełną celulozową jest szybkie, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne.

Dodatkową zaletą wełny celulozowej jest fakt, że można za jej pomocą naprawić nieskuteczne ocieplenie budynku ponieważ celuloza doskonale wypełnia wszelkie ubytki w konwencjonalnie stosowanych izolacjach termicznych.

Wykorzystany do ocieplenia dachu materiał zużywany jest praktycznie bez strat i bez jakichkolwiek odpadów ponieważ jest w całości wdmuchiwany pneumatycznie do ocieplanych przestrzeni. Można w ten sposób kompleksowo ocieplić całe mieszkanie, co obniży koszty zarówno samej aplikacji celulozy jak i ogrzewania. Oprócz dachu warto ocieplić też ściany oraz podłogę i piwnicę, co uchroni nas od strat ciepła również przez te obszary budynku.

Skuteczne ocieplenie dachu - Dlaczego wełna celulozowa?

Zalety ocieplania wełną celulozową - Zdrowy mikroklimat

ZDROWY MIKROKLIMAT POMIESZCZEŃ

Nie zawiera włókien szklanych, formaldehydu ani azbestu

Zalety ocieplania wełną celulozową - Dyfuzja pary wodnej

DYFUZJA PARY WODNEJ

Odpowiednia wilgotność pomieszczeń poprzez naturalną cyrku;ację powietrza

Zalety ocieplania wełną celulozową - Brak grzybów i pleśni

BRAK GRZYBÓW I PLEŚNI

Ponadto oporny na rozwój wszelkich gryzoni i insektów

Zalety ocieplania wełną celulozową - Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

Według klasyfikacja reakcji na ogień materiał niezapalny (klasa B-s2, d0)

Zalety ocieplania wełną celulozową - Wykorzystanie makulatury - Ekologia

OCHRONA ŚRODOWISKA

Materiał wykonany z makulatury, ekologiczny produkt recyklingowy

Zalety ocieplania wełną celulozową - Oszczędność energii

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Znaczne obniżenie wydatków dzięki wydajnemu ogrzewaniu zimą i klimatyzacji latem

Izolacja dachu celulozą - Wygoda i bepieczeństwo

Zastosowanie papieru pochodzącego z recyklingu pozwala na zmniejszenie produkcji i kumulacji odpadów, ponadto ratujemy w ten sposób miliony drzew wspomagając programy i organizacje chroniące środowisko.  Ponadto jest to materiał nieszkodliwy dla naszego zdrowia gdyż w 100% składa się z surowców naturalnych.

Włókna szklane zostały już dawno sklasyfikowane jako materiały przyczyniające się do rozwoju nowotworów, a każdy kto pracował z tego typu materiałami doskonale wie, jak nieprzyjemne są w dotyku i jak bardzo podrażniają drogi oddechowe. Drobne włókna szklane przedostają się do płuc powodując ostotne reperkusje zdrowotne. Tymczasem wełna celulozowa nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Można się w niej taczać, bawić i bez problemu samodzielnie aplikować, jest miła w dotyku, nie powoduje podrażnień i nie uczula. Wełna celulozowa świetnie nadaje się do izolacji domu, nie stanowi zagrożenia dla osób pracujących z nią na co dzień ani mieszkających w ocieplonym nią domu.

Ocieplanie dachu wełną celulozową
Wełna do ocielania dachu
Jak ocieplić dach - trudno dostępne miejsca

Co otrzymujesz wraz z ociepleniem wełną celulozową?

Co daje wełna celulozowa - Wyciszenie pomieszczeń

LEPSZA KONTROLA WYCISZENIA

Celuloza tworzy naturalną barierę pochłaniającą chałas

Co daje wełna celulozowa - Bezpieczna dla środowiska

BEZPIECZNA DLA ŚRODOWISKA

Wytwarzanie wełny celulozowej wymaga małych nakładów energii

Co daje wełna celulozowa - Większa wydajność cieplna

WYSOKA WYDAJNOŚĆ CIEPLNA

Zatrzymuje ciepło zimą, nie wpuszcza go do wnętrza latem

Co daje wełna celulozowa - Mniejsze wydatki na energię

MNIEJSZE WYDATKI NA ENERGIĘ

Naturalna bariera zmniejsza wydatki na ogrzewanie i klimatyzację domu

Co daje wełna celulozowa - Materiał niepalny

STANDARD BEZPIECZEŃSTWA

Najwyższy stopień niepalności stawia celulozę na pierwszym miejscu wśród ociepleń

Co daje wełna celulowa - Bezpieczna dla zdrowia

BEZPIECZNA DLA ZDROWIA

Materiał pochodzenia naturalnego, nie drażni i nie uczula

Dlaczego warto wybrać wełnę celulozową?

Ocieplanie dachów wełną celulozową staje się coraz bardziej popularne w związku z coraz większą świadomością jej niezawodności. Nie jest to wynalazek najnowszy, jednak do Polski trafił stosunkowo niedawno, a jak wskazują badania prowadzone od momentu wprowadzenia celulozy na rynek, jest to aktualnie najlepszy i najbezpieczniejszy materiał izolacyjny. Każdy materiał izolacyjny ma swoje zalety i wady jednak wełna celulozowa ma szczególną przewagę ponad innymi głównie z uwagi na jej naturalne pochodzenie i stosunkowo niską cenę aplikacji.

Wełna celulozowa ma wiele zalet w tym bardzo wysoki współczynnik R-value określający właściwości izolacyjne materiału ociepleniowego (im wyższy współczynnik tym lepsze właściwości izolacyjne), ponadto celuloza istotnie zmniejsza migrację ciepła.

Sposób na ciepły dach - Wełna celulozowa
Izolacja dachu wełną celulozową
Ciepły dach zimą - wena celulozowa

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie ocielpić swój dom?