Naprawa termoizolacji

Jeżeli marzniesz zimą, a latem w domu jest za gorąco pomimo, że ściany, dach i sufit są ocieplone najprawdopodobniej ocieplenie zostało wykonane nieprawidłowo lub nieskutecznie, poza tym żadne systemy ociepleniowe nie są wieczne. Do oceny skuteczności ocieplenia można wykonać szerego pomiarów i wskazać dość precyzyjnie co powoduje największe straty ciepła.

Najczęstszą przyczyną największej utraty ciepła jest nieprawidłowo bądź niewystarczająco docieplone poddasze i dach, a wymiana lub naprawa wymagałaby ponownego demontażu wielu elementów konstrukcji, co wiązałoby się z kolejnym bałaganem i trwało jeszcze dłużej niż za pierwszym razem.

W tej sytuacji najlepszym, najszybszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest docieplenie domu wełną celulozową. Aplikacja celulozy nie wymaga demontażu konstrukcji, jest łatwa, szybka i przede wszystkim czysta, nie trwa długo, a całość wykonywana jest przez profesjonalną ekipę dzięki czemu nie musisz się niczym martwić, a Twój dom szybko stanie się ciepły i bezpieczny.

Jeżeli przyczyną utraty funkcji izolacji była wilgoć wówczas wełna celulozowa będzie najlepszym rozwiązaniem ponieważ posiada wysoką zdolność do pochłaniania wilgoci. Wełna celulozowa nie pozwala na rozwój drobnoustrojów takich jak grzyby i pleśnie ponieważ zawiera naturalnie występujący w przyrodzie kwas borowy, który oprócz hamowania rozwoju drobnoustrojów, owadów i gryzoni chroni celulozę przed ogniem. Tego typu materiał świetnie nadaje się do ocieplania ścian zewnętrznych i elewacji, które są szczególnie narażone na wilgoć.

Naprawa termoizolacji

Przyczyny utraty funkcjonalności ocieplenia mogą być różne. Najczęstsza to odspojenie (odklejenie) izolacji od muru z powodu złej jakości zaprawy, nieprawidłowego jej przygotowania lub pojawienie się wilgoci od strony muru, może też dojść do uszkodzenia mechanicznego elewacji. W zależności od wcześniej zastosowanej metody ocieplenia budynku inaczej będzie wyglądać jej naprawa. Może zaistnieć potrzeba usunięcia sarej, niefunkcjonalnej warstwy, najczęściej jednak wystarczy ją uzupełnić materiałem sypkim i tutaj świetnie sprawdzi się wełna celulozowa, która wdmuchiwana pneumatycznie dost=konale wypełnia wszelkie puste przestrzenie nawet w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowym atutem tego typu izolacji jest fakt, że nie musimy demontować całej konstrukcji poniewać wełna wprowadzana jest przez specjalnie do tego celu przygotowane otwory.

Zalety docieplania wełną celulozową

Zalety ocieplania wełną celulozową - Zdrowy mikroklimat

ZDROWY MIKROKLIMAT POMIESZCZEŃ

Nie zawiera włókien szklanych, formaldehydu ani azbestu

Zalety ocieplania wełną celulozową - Dyfuzja pary wodnej

DYFUZJA PARY WODNEJ

Odpowiednia wilgotność pomieszczeń poprzez naturalną cyrku;ację powietrza

Zalety ocieplania wełną celulozową - Brak grzybów i pleśni

BRAK GRZYBÓW I PLEŚNI

Ponadto oporny na rozwój wszelkich gryzoni i insektów

Zalety ocieplania wełną celulozową - Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

Według klasyfikacja reakcji na ogień materiał niezapalny (klasa B-s2, d0)

Zalety ocieplania wełną celulozową - Wykorzystanie makulatury - Ekologia

OCHRONA ŚRODOWISKA

Materiał wykonany z makulatury, ekologiczny produkt recyklingowy

Zalety ocieplania wełną celulozową - Oszczędność energii

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Znaczne obniżenie wydatków dzięki wydajnemu ogrzewaniu zimą i klimatyzacji latem

Wygoda i bepieczeństwo

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz odpowiedniej izolacji dla twojego domu, firmy czy wykonujesz docieplanie domów zawodowo, Ciepłe Poddasze dostarczy ci odpowiednią jakość materiału, naturalny i bezpieczny produkt oraz specjalistyczną ekipę wykonawczą, która zajmie się wszystkim.

Wykorzystywany przez nas materiał, jakim jest celuloza robi znacznie więcej niż istotne cięcie kosztów ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Materiał ten jest niepalny i pozwala kontrolować wilgotność powietrza w pomieszczeniach.

Ocieplanie domu wełną celulozową
Jak ocieplić dom wełną
Wełna do ocielania dachu

Co otrzymujesz wraz z ociepleniem wełną celulozową?

Co daje wełna celulozowa - Wyciszenie pomieszczeń

LEPSZA KONTROLA WYCISZENIA

Celuloza tworzy naturalną barierę pochłaniającą chałas

Co daje wełna celulozowa - Bezpieczna dla środowiska

BEZPIECZNA DLA ŚRODOWISKA

Wytwarzanie wełny celulozowej wymaga małych nakładów energii

Co daje wełna celulozowa - Większa wydajność cieplna

WYSOKA WYDAJNOŚĆ CIEPLNA

Zatrzymuje ciepło zimą, nie wpuszcza go do wnętrza latem

Co daje wełna celulozowa - Mniejsze wydatki na energię

MNIEJSZE WYDATKI NA ENERGIĘ

Naturalna bariera zmniejsza wydatki na ogrzewanie i klimatyzację domu

Co daje wełna celulozowa - Materiał niepalny

STANDARD BEZPIECZEŃSTWA

Najwyższy stopień niepalności stawia celulozę na pierwszym miejscu wśród ociepleń

Co daje wełna celulowa - Bezpieczna dla zdrowia

BEZPIECZNA DLA ZDROWIA

Materiał pochodzenia naturalnego, nie drażni i nie uczula

Dlaczego warto wybrać wełnę celulozową?

Wełna celulozowa jest nową generacją w systemach dociepleń. Ten rewolucyjny produkt dostarcza znacznie lepszą wydajność cieplną niż standardowe, dotychczas wykorzystywane systemy dociepleń. Wełna celulozowa zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku zimą, natomiast latem nie pozwala mu dostać się do wnętrza dzięki czemu twój dom zachowuje idealny komfort przez cały rok.

Krótkie włókna celulozowe zapewniają najwyższej jakości barierę cieplną zabezpieczając przed nadmierną migracją ciepła, podczas gdy standardowe materiały w niższych temperaturach tracą wysoką efektywność cieplną. W związku z powyższym nawet mniejsza grubość celulozowej warstwy izolacyjnej pozwala na skuteczną izolację termiczną.

Ocieplanie stropodachów wełną celulozową
Czym ocieplić podłogę - wełna celulozowa
Ciepły dach zimą - wena celulozowa

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie ocielpić swój dom?