Kompleksowe ocieplanie domu

Wełną celulozową możemy ocieplić praktycznie całe mieszkanie. Doskonale nadaje się do ocieplania budynków murowanych, jak i drewnianych. Idealnie sprawdza się w przypadku izolacji dachu, poddasza, stropu ale też ścian, podłogi i piwnicy. Materiał ten aplikowany jest w postaci sypkiej pneumatycznie przy pomocy specjalnego urządzenia, dzięki czemu szczelnie wypełnia wszyskie wolne przestrzenie nie pozostawiając mostków termicznych ani pustych miejsc, przez które mogłoby uciekać ciepło. Co ważne pozwala też zachować ciągłość izolacji pomiędzy ścianami, stropami i dachem, co daje jeszcze lepszą termoizolację budynku.

Kiedy w budynku mamy trudno dostępne miejsca, do których nie da się dotrzeć innymi konwencjonalnymi metodami stosowanymi do ocieplania domów (np. ocieplanie wełną mineralną), celuloza będzie najlepszym rozwiązaniem. Pneumatyczne wdmuchiwanie wełny celulozowej pozwala na ocieplenie dowolnych przestrzeni na dowolnej wysokości bez konieczności transportowania, czy dopasowywania materiału, ponadto jest metodą praktycznie bezresztkową ponieważ cały materiał zostaje zaaplikowany bez pozostawienia jakichkolwiek odpadów.

Ocieplanie domu wełną celulozową jest skuteczne i bezpieczne ponieważ zastosowany materiał jest w 100% pochodzenia naturalnego. Dodatek naturalnie występującego w przyrodzie kwasu bornego nie ma wpływu na organizm, a w ocieplonych celulozą pomieszczeniach można bezpiecznie przebywać przez cały czas niezależnie od pory roku, czy pogody.

Wysoka gęstość wełny celulozowej zapobiega przenikaniu ciepła niemal na wszystkie sposoby, zarówno na zewnątrz (nie pozwala uciec ciepłu z pomieszczenia zimą), jak i do środka (nie wpuszcza ciepła do wnętrza budynku). Zastosowanie metody pneumatycznej pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej gęstości materiału, co gwarantuje najwyższy poziom izolacji pomieszczeń, a ponadto nie dopuszcza do tworzenia się mostków termicznych ani pustych przestrzeni, przez które mogłoby migrować ciepło, co ma szczególne znaczenie przy ocieplaniu poddasza i dachu ponieważ zgodnie z ruchem ciepłego powietrza to właśnie przez te obszary dom traci nalwięcej ciepła.

Skuteczne ocieplenie domu - Dlaczego wełna celulozowa?

Zalety ocieplania wełną celulozową - Zdrowy mikroklimat

ZDROWY MIKROKLIMAT POMIESZCZEŃ

Zalety ocieplania wełną celulozową - Dyfuzja pary wodnej

DYFUZJA PARY WODNEJ

Zalety ocieplania wełną celulozową - Brak grzybów i pleśni

BRAK GRZYBÓW I PLEŚNI

Zalety ocieplania wełną celulozową - Bezpieczeństwo przeciwpożarowe

BEZPIECZEŃSTWO PRZECIWPOŻAROWE

Zalety ocieplania wełną celulozową - Wykorzystanie makulatury - Ekologia

OCHRONA ŚRODOWISKA

Zalety ocieplania wełną celulozową - Oszczędność energii

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Wygoda i bepieczeństwo

Niezależnie od miejsca aplikacji wełny celulozowej jest ona niezawodnym izolatorem cieplnym, ponadto nie pozwala na rozwój grzybów czy pleśni. Nie ma również szans na wprowadzenie się do naszego niechcianych gości takich jak myszy, szczury czy insekty. Dodatek naturalnie występującego kwasu bornego zabezpiecza przed rozwojem pleśni oraz obecnością gryzoni, dodatkowo czyniąc celulozę całkowicie nie palną. Naturalny kwas borny jest bezpieczny dla człowieka i nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców nawet przez długie lata.

Ocieplanie ścian od wewnątrz
Ocieplanie domu wełną celulozową
Jak ocieplić dom wełną

Co otrzymujesz wraz z ociepleniem wełną celulozową?

Co daje wełna celulozowa - Wyciszenie pomieszczeń

LEPSZA KONTROLA WYCISZENIA

Celuloza tworzy naturalną barierę pochłaniającą chałas

Co daje wełna celulozowa - Bezpieczna dla środowiska

BEZPIECZNA DLA ŚRODOWISKA

Wytwarzanie wełny celulozowej wymaga małych nakładów energii

Co daje wełna celulozowa - Większa wydajność cieplna

WYSOKA WYDAJNOŚĆ CIEPLNA

Zatrzymuje ciepło zimą, nie wpuszcza go do wnętrza latem

Co daje wełna celulozowa - Mniejsze wydatki na energię

MNIEJSZE WYDATKI NA ENERGIĘ

Naturalna bariera zmniejsza wydatki na ogrzewanie i klimatyzację domu

Co daje wełna celulozowa - Materiał niepalny

STANDARD BEZPIECZEŃSTWA

Najwyższy stopień niepalności stawia celulozę na pierwszym miejscu wśród ociepleń

Co daje wełna celulowa - Bezpieczna dla zdrowia

BEZPIECZNA DLA ZDROWIA

Materiał pochodzenia naturalnego, nie drażni i nie uczula

Dlaczego warto wybrać wełnę celulozową?

Ocieplanie trudno dostępnych miejsc wełną celulozową jest szczególnie wydajne i skuteczne ponieważ celuloza pomimo lat użytkowania nie osiada. Zaaplikowana prawidłowo nie zmienia swojego położenia dzięki czemu przez cały okres użytkowania mieszkania spełnia swoje funkcje izolacyjne i wyciszające.

Jak ocieplić dach - trudno dostępne miejsca
Ocieplanie trudno dostępnych miejsc wełną celulozową
Ciepły dach zimą - wena celulozowa

Chcesz wiedzieć, jak skutecznie ocielpić swój dom?